Teknoloji satınalma danışmanlığı
Yürütülen projelerin gereksinimleri doğrultusunda, her türlü yazılım, donanım satın alması, uygun ürün tedariki konularında hizmet sağlıyoruz. Gereği halinde satın alması gerçekleştirilen yazılımın, mevcut sisteme entegrasyonu sürecinde, ara yazılımlar [...]
ve çözümler üreterek, projenin verimliliğini maksimize ediyoruz
Inovatif AR-GE
Sigorta, üretim, servis ve kamu sektörlerinde, müşterimizin ihtiyaçları doğrultusunda inovatif teknolojik çözümler geliştiriyor, planlıyor ve uyguluyoruz. Üçüncü partilerle ilişkilerin yürütülmesi, satın alma ve devreye alma hizmetlerini sağlarken, [...]
AR-GE, test ve uygulama süreçlerine dahil oluyor ve çözümün verimliliğini maksimize ediyoruz
Outsource IT Desteği
Tecrübeli IT personel kadromuzla, firmaların tüm IT ihtiyaçları için tam veya yarı zamanlı firmaya özel personel görevlendiriyoruz. On-site (alanda) veya off-site (alan dışı) personelimizi, merkez ekiplerle destekliyor, çözümün sağlıklı ve kalıcı ol [...]
masını garanti ediyoruz
Network Altyapı
Network altyapı ihtiyaçlarında ürünlerin uygulaması standart değerler içinde yapılmaktadır. Sertifika belgeli teknik değerlere uygun ürünler seçilerek uygulama alanı projelendirilir. Genişlemeye yönelik alt yapı üzerinde çalışılan proje içerisinde [...]
oluşturulur. Genel uygulama sonrası numaralandırma test ve ölçümler raporlanarak sunulur. OEM iletişim olarak, yeni kurulumlarda ve var olan sistemlerin yeniden yapılandırılmalarında, sisteminiz için en uygun kablolama alternatiflerini üretiyor ve gerçekleştiriyoruz. Bakım Anlaşması sözleşme dahilindeki firmalara bu hizmetimizi sürekli hale getiriyoruz. Altyapının sağlıklı çalışır durumda olduğunu periyodik testlerimiz, yönetilebilir ürünlerimiz ile bilginize sunuyoruz. OEM Bilgisayarın profesyonel ekibiyle verdiği bakım hizmetleri; Bilgi Teknolojileri Çözümleri yanı sıra bu sistemlerin üzerinde çalışacağı ve aynı zamanda yine IT departmanlarının sorumluluğunda olan; yapısal kablolama, elektrik altyapısı ve kablolama, kesintisiz güç kaynağı, profesyonel sistem odaları, sistem odası yangın söndürme sistemleri ve telefon santralleri gibi konuları kapsamaktadır. OEM iletişim, yapısal Kablolamayı uluslararası standartları gözeterek uygulayan firmalardan biridir. Bilgisayar ağı altyapısı için profesyonel ve alanında bilirkişi kadrosuyla çözümler sunar.Bu hizmetlere ek olarak, telefon, elektrik ve ups altyapısı çözümleri tasarlar ve uygular. OEM iletişim kurumsal iletişim çözümleri arasında, network kurulum hizmetleri ile tamamlayıcı rol oynayan kablolama, altyapı çözümleri ile de bilişim sektöründe katma değer sağlayan iletişim hizmetlerini sunmaktadır.
CAT-5, CAT-6 Network Ağ Kablolama Hizmetleri
Network Prizleri Montaj ve Test Hizmetleri
Server Odası Kurulum ve Düzenleme Hizmetleri
Kabinet Montaj ve Temin Hizmetleri
Patch Panel, Switch Montaj ve Test Hizmetleri
Fiber-Optic Kablolama ve Noktadan Noktaya Erişim Hizmetleri
Kablosuz Ağ Kurulum ve Mesafe Arttırma Çözümleri
Kanal Çekme ve Yapılandırma Hizmetleri
Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Montajı
Kesintisiz UPS Hattı Kurulum ve Test Hizmetleri
Profesyonel Sistem Odası Uygulamaları
Projelendirme ve işçilik
Test ve etiketlem
Sistem Entegrasyonu
OEM Bilişim Çözümleri ve Sistem Entegrasyonu Alanında Kurumsal ve Özel müşterilerine, Konusunda Uzman, İlgili Sertifikasyonları Tamamlamış, Gerçek Proje ve Sistem Deneyimlerinde Bulunan İleri Seviyede Kendini Geliştirmiş Uzman Kadrosu ile Hizmet vermektedir. [...]
OEM Olarak, Projelerimizde Network, Sunucu, Güvenlik ve Raporlama Sistemleri İle ilgili Donanım ve Yazılım Gereksinimlerini Sektörün Lider Markalarından Oluşan (Microsoft, Dell,HP, IBM, Intel,) Ürünlerden seçilerek Firmanıza ve Kurumunuza Uygulanan Projelerimizde En yüksek Verimin Sağlanması Hedeflenmektedir
Bakım ve Destek
Müşterilerimizin bilgi işlem alt yapısını oluşturan router , switch gibi aktif cihazlar ile sunucu ve Bilgisayar gibi bilgi işlem departmanları üzerinde çalışan sistem programların sorunsuz çalışmasını sağlamaya yönelik verilen hizmetlerdir.
[...]
Sistem optimizasyon ayarlarının kontrolünü ve sistemlerin en kazançlı performans değerleri ile çalışmasını kapsar.
Sözleşmeli hizmetler kapsamında uzaktan yada yerinde destek veriyor, problem ve isteklerinize seri ve etkili çözümler getiriyoruz. Kurduğumuz sistemlerin doğru ve verimli kullanılabilmesi için gerekli eğitimi veriyor, kuruluş sonrası hizmet ve bakım sözleşmeleri ile de tam destek sağlıyoruz.
Ayrıca müşterilerimizin bilgi ve teknoloji altyapılarının standartlara elverişli bir şekilde çalışmasını ve sistemlerinin eksiksiz olarak çalışır durumda bulundurulmasını sağlamaktayız.
Sözleşmeli destek ve bakım hizmetimiz ile müşterilerimizin yararlanabileceği kazanımlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:
Sınırsız destek ve hizmet alabilir.
Garanti kapsamında olsun olmasın tüm ürünler için genişletilmiş yerinde garanti hizmeti alabilir.
Parça dahil destek ve bakım hizmeti ile sözleşme süresi boyunca sistemler üzerinde oluşan bir problemde ürün eş değer bir ürün ile ücretsiz olarak değiştirilmektedir.
Periyodik bakım ile problemlerin daha önce saptama ve tedbirinin alınması sistemin sürekliliğini garanti altına alabilir
Danışmanlık
OEM olarak Müşterilerimizin son teknolojileri en hızlı ve kaliteli şekilde uygulamasını gerçekleştiriyor, bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda tüm çözüm ve hizmet ihtiyaçlarını tek bir kaynaktan karşılıyor, maliyet ve rekabet avantajı sağlıyoruz [...]
.
Yetkin ve deneyimli kadromuz tarafından sunulan Microsoft Danışmanlık Hizmetleri kapsamında, işletmelerin Bilişim teknoloji yatırımlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olmak üzere teknik uzmanlıkla bütünleşen iş ve sektör analizlerini esas alıyoruz. Planlama, kurulum ve destek süreçlerinin her aşamasında sunduğumuz bu hizmet ile,uygulama planlaması, dağıtık ağ mimarisi bilgi işlemi ve diğer ileri düzeyde teknoloji ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.
Microsoft İş Çözümleri Ve Danışmanlık Hizmetlerimiz;
Microsoft Yazılım Envanter Yönetimi (YEY)
Microsoft işletim sistemleri
Active directory dizayn ve kurulumu
Microsoft mesajlaşma ürünleri
Veri tabanı entegrasyonu
Microsoft ürünleri yükseltme ve geçiş projeleri
Microsoft Hyper-V Bilişim teknoloji altyapı ve sistem yönetim yazılımları
Yazılım Hizmetleri
Firma ihtayaçları ve beklentileri doğrultusunda yazılan; firmanın istediği grafik arayüz ve özelliklere sahip yazılımlara "Özel Yazılım" denir.
Gelişen teknolojiyle birlikte şirketlerin ihtiyaçları ve ihtiyaçlarını karşıladığı çözüm şekilleri [...]
de değişmektedir. Paket programlar ve hazır yazılımlar temel ihtiyaçlara göre dizayn edilmişlerdir ve bu nedenle de yazılım işe değil, iş yazılıma uydurulmaya çalışılmaktadır. Bu da, şirketlerin çalışma biçimlerini değiştirmelerine ve kendilerine özgü sistem geliştirememelerine neden olmaktadır.
Firmanın kendi işleyişine uygun, ihtiyaçlarına cevap verebilen bir yazılım geliştirildiğinde firma çalışma tarzını değiştirmek zorunda kalmayacak ve yazılımın ona uymasını isteyecektir. Bu sayede verimlilik artacak, masraflar azalacaktır.
Bilişim projelerinde ihtiyaç analizi, sistem analizi, altyapı, kodlama, geliştirme, kurulum ve eğitim gibi tüm süreçlerde kurumlara yazılım danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.
- Masaüstü Yazılımları
- Veri Tabanı Yönetimi
- Kurumsal Kaynak Yönetimi
- Otomasyon Projeleri
- İphone, İpad, Androit ve Windows Mobile Yazılım Geliştirm
Satış Hizmetleri
Şirket olarak bilişim sektöründe kullanılan ve teknolojinin gerektirdiği ürünler konusunda, siz değerli müşterilerimize satış hizmeti vermekteyiz.
Firmamız etkili üretici ve toptancı ilişkileri sayesinde, teknolojinin en yeni ürünlerini, en uyg [...]
un fiyata ve en iyi şekilde müşterilerimize sunmaktadır.
Satış sonrasında ise; lojistik, kurulum ve servis hizmetleri firmamız tarafından profesyonel bir şekilde verilmektedir.
Talebe özel hizmet anlayışını OEM kurumsal kimliği ile bütünleştiren Satış Hizmetleri Departmanımız, müşterilerimizin teknolojik ürün gereksinimlerini karşılarken sadece ürün temini değil profesyonel bir hizmet bütünü sunmaktadır.
Satışını gerçekleştirmekte olduğumuz, hizmet ve servis, yazılım ve donanım çözümlerimiz;
Servis ve Hizmet;
Profesyonel Destek Anlaşmaları Proje Kurulum ve Yönetim Hizmetleri
Danışmanlık Hizmetleri.
Yazılım;
Güvenlik Yazılımları
Microsoft Ürün Ailesi
Bilgi Teknoloji Altyapı Yönetim Yazılımları
Donanım;
Masaüstü PC, Taşınabilir Bilgisayar, El bilgisayarları
Sunucu, Depolama üniteleri
Ağ Ürünleri
Plotter
Yazıcı
Tüm oem parça ürünleri
Sarf malzemeler
Lisanslama Hizmetleri
OEM iletişim, kurumsal çözümler alanındaki yazılımların her ölçekteki işletme tarafından kullanılmasına yönelik lisanslama hizmetleri sunmaktadır.
Yazılımın kullanılacağı işletmenin temel ihtiyaçlarının detaylı bir şekilde analiz edilmesi [...]
sonucunda ortaya çıkan tabloya göre ne tür lisanslama hizmeti verileceği tespit edilir.
Bu sayede, işletmenin optimum lisanslama modelini kullanarak yazılımın ömür boyu maliyetlerini minimum seviyede tutması hedeflenir.
YAZILIM LİSANSLAMA MODELLERİ
OEM Lisans
Bilgisayar üreten firmalara, imal ettikleri yeni bilgisayarlarla birlikte, önceden yüklenmesi için sunulmaktadır.
OEM lisanslar yalnızca yeni bir bilgisayar veya mevcut bir bilgisayar için 4 ana donanım (ana kart, işlemci, bellek, sabit disk) ile birlikte alınabilir. Bununla birlikte işletim sisteminin bilgisayara kurulmuş ya da ön kurulum aşamalarının son kullanıcı için hazırlanmış olması gerekir.
OEM lisansı sadece yüklü olduğu bilgisayara ait bir lisanstır. Bu nedenle her yeni bilgisayar ile birlikte ayrı OEM lisansı alınmalı, “Orijinallik Sertifikası” etiketi makinenin üzerine yapıştırılmış olmalıdır
Kişiye ya da kuruluşa ait olmayan OEM lisansları, üzerinde bulunduğu makineden başka bir makineye aktarılamaz. OEM lisansları için süre sınırlaması olmamakla birlikte, ömrünü ait olduğu bilgisayar üzerinde doldurur.
Kutu (Box) Lisans
Perakende olarak satılan ve kutu ürünler içinden çıkan lisanstır.
İstenilen bilgisayar kurulabilmekte olup, aynı lisans birden fazla bilgisayar için kullanılamamaktadır.
Kutulu ürünler içerisinde orijinallik sertifikası, son kullanıcı lisans sözleşmesi, bir adet kurulum CD’si ve kitapçığı bulunur. Orijinallik etiketinin bilgisayar üzerine yapıştırılması gerekmez. Lisansın geçerli olabilmesi için ürün kutusu ve orijinal CD’si, son kullanıcı lisans sözleşmesi ve ürün faturasının bir kopyasının saklanmış olması gerekir.
Open Lisans
Open lisans, her türlü müşterinin birden çok yazılım kopyası için lisans alabilmesini sağlayan, yaygın erişim olanağına sahip, düşük maliyetli ve esnek bir toplu lisanslama programıdır. Open lisansın geçerli olabilmesi için, “Open Lisans Belgesi” ve ürünün faturasının muhakkak olması gerekir. Bununla birlikte Open lisans belgesi üzerinde orijinallik sertifikasının bulunması, ürün tanımlarının, adetlerinin ve kullanılan dilin açıkça belirtilmiş olması, ayrıca bu belgenin satın alan kurum ya da şahıs adına düzenlenmiş ve lisans anlaşmasındaki yasal kopya sınırının geçilmemiş olması gerekir.
Lisanslanacak bilgisayar sayısı iki veya daha fazla olan firmalar için en uygun lisanslama modeldir.
En az 5 adet lisansla open lisanslama yapılabilir.
Open lisanslama sayesinde, birden fazla bilgisayara aynı CD'den yükleme yapılabilir. Böylelikle hem maliyet düşürülürken, hem de lisans yönetimine harcanan zamandan tasarruf edilir. Open lisans, firmaya özel (sadece alımı yapan firmaya ait olan) bir belgedir. İstenirse, uygulamanın firmaya ait bir makineden kaldırılıp başka bir makineye yüklenebilir.
Open lisanslar, “Yazılım Güvencesi Lisansı” ile birlikte alındığı takdirde o yazılıma ait en son çıkacak sürümler 2 yıl boyunca kullanılabili
Taşıma Hizmetleri
OEM iletişim, geniş servis kadrosu ile müşterilerine profesyonel taşınma hizmetleri sunmaktadır.
Taşıdığımız sistemler, son derece hassas sitemler olduklarından dolayı OEM iletişim, konuyla ilgili ciddiyetini planlama ve uygulama aşamasındaki [...]
titizliğiyle göstermektedir.
Taşıma süreçleri içerisinde sunduğu hizmetlerde, yeni sistem odası dizaynı ve Data Center taşınması, mevcut IT ekipmanlarının yeni lokasyona taşınması ve bina değişimi esnasında komple Bilişm Teknolojisi sistemlerinin kesintisiz olarak yeni lokasyona kurulması ve sonrasında işletilmesi hizmetlerini vermekteyiz.
Bilişim Teknolojilerin taşınma hizmetlerimizde aşağıda yer alan iş süreçleri ile müşterilerimize katkıda bulunmaktayız;
Planlama
Lojistik
Sigortalama
Operasyonel tüm işlemler
OEM iletişim olarak hazırlanan plan üzerinden, sorunsuz bir geçiş ve hizmet anlayışı içerisinde hareket etmekteyiz. Uzun yıllardır süren destek kalitemiz ve tecrübemiz ile projeleri müşterilerimize anahtar teslim olarak sunmaktayız