S.S.S

Gmail Outlook Pop Ayarlama

1- Outlook 2003 programını açın ve 'Araçlar' menüsünden 'E-mail Hesapları' nı seçin

2- 'Yeni E-mail Hesabı Ekle'yi seçin ve 'İleri'yi tıklayın.

3- Bu adımda 'POP3' seçeneğini tıklayın ve bir sonraki adıma geçmek için 'İleri'yi tıklayın.

4- Bu bölümde gerekli bilgileri şu şekilde doldurun

Kullanıcı Bilgileri

Kullanıcı Adınız: Buraya adınız ve soyadınızı veya kullanmak istediğiniz takma adınızı yazın.

Email Adresi: Gmail email adresinizi tam olarak yazın (kullanıcıadınız@gmail.com)

Sunucu Bilgileri

Gelen Sunucusu (POP3): pop.gmail.com

Giden Sunucusu (SMTP): smtp.gmail.com

Bağlantı Bilgileri

Kullanıcı Adı: Gmail adresinizi yazın(kullanıcıadınız@gmail.com)

Şifre: Gmail şifrenizi yazın

5- Aynı bölümde (yukarıda turuncu çerçeveyle gösterilen)'Diğer Ayarlar' düğmesine tıklayın ve orada 'Giden Sunucusu' sekmesine tıklayın.

6- Burada sırasıyla 'Sunucum (SMTP) kimlik doğrulaması gerektiriyor' ve Gelen posta sunucumla aynı ayarlarını kullan' seçeneklerini işaretleyin.

7- Aynı bölümdeki 'Gelişmiş' sekmesine tıklayın ve aşağıdaki ayarları aynı şekilde yapın

8- Artık sırasıyla 'Tamam' 'İleri' ve 'Son' tıklayarak işlemleri bitirebiliriz. İsterseniz daha önce 'Hesap Ayarlarını Sına' düğmesine basarak yaptığınız ayarların doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Iphone E-mail kurulumu

Bu makale de iphone marka cihazınıza kurumsal e-posta hesabının nasıl kurulduğunu resimli anlatımıyla beraber inceleyeceğiz.


1. Ayarlar sekmesine dokunuyoruz.2. Mail, Kişiler, Takvimler Bölümüne Dokunuyoruz.3. Hesap ekle bölümüne dokunuyoruz.4. Ekleyeceğimiz mail hesabı size veya firmanıza ait uzantılı bir mail hesabı olduğunu varsayarak devam edeceğiz.5. Mail Hesabı ekle bölümüne dokunup devam edelim.6. Bu bölümleri kendinize göre doldurunuz. Açıklama kısmını otomatik ekleyecektir.7. Örnekteki gibi ilgili alanları kendinize göre doldurduktan sonra sağ üst köşedeki sonraki sekmesine dokunup bir sonraki adıma geçelim.8. Burada POP Seçeneğini tıklayıp aşağıdaki bölümleri örnekte doldurulduğu gibi kendi bilgileriniz doğrultusunda doldurunuz.9. İlgili yerleri kendinize göre örnekteki10. Doğrulama işlemi telefonunuza ve internet bağlantınıza göre 1-3 dk arası sürmektedir. Lütfen bu işlem tamamlanmadan bu ekranı terketmeyiniz.11. Bu esnada aşağıdaki gibi bir uyarı ile karşılaşırsanız ve alan adınıza tanımlı bir SSL sertifikası bulunmuyor ise Evet sekmesine tıklayarak devam ediniz. Doğrulama işlemi bittiğinde mail hesabınızın kurulduğunu göreceksinizdir.12. Mail hesabınızın kurulumu bittikten sonra maillerinize baktığınızda gelen mailleri görebileceksinizdir.


Microsoft Outlook 2003 E-mail kurulumu


Microsoft Outlook 2003 E-mail kurulumu (Windows 98, Windows XP)Size verilen e-mail adresiniz ve şifrenizle Microsoft Outlook 2003 (Office 2003 ile birlikte gelen) mail ayarlarınızı aşağıdaki gibi yapabilirsiniz. Resimlerde görünen e-mail adresleri ve sunucu adresleri tamamen örnek teşkil etmesi için koyulmuştur. Bu nedenle bu kutulara resimde gösterilen bilgileri girmeyiniz. Aşağıdaki adımları sırası ile uygulayarak belirtilen kutulara kendi e-mail hesap bilgilerinizin girişini yaparak kurulum yapabilirsiniz


Kullanıcı adı: adiniz@alanadiniz.com Şifreniz: ******


Resimlerde görünen e-mail adresleri ve sunucu adresleri tamamen örnek teşkil etmesi için koyulmuştur. Bu nedenle bu kutulara resimde gösterilen bilgileri girmeyiniz. Aşağıdaki adımları sırası ile uygulayarak belirtilen kutulara kendi e-mail hesap bilgilerinizin girişini yaparak kurulum yapabilirsiniz


1. Microsoft Office Outlook XP / 2003 programını açarak (Araçlar) menüsüne gelerek (E-posta hesapları) seçeneğini tıklayınız. Yeni Eposta Hesabı ekle seçeneğini seçiniz.2. İleri butonuna tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Burada (Sunucu Türü) olarak POP3 seçeneğini işaretleyerek(İleri) butonunu tıklayınız.3. (İleri) butonunu tıkladıktan sonar karşınıza Internet E-posta ayarları isimli yeni bir ekran gelecektir.


İlgili ekranda: (Kullanıcı Bilgileri) başlığı altındaki (Ad Soyad) seçeneğine Adınızı ve Soyadınızı


E-posta adresi seçeneğine e-posta adresinizi giriniz.


(Sunucu Bilgileri) başlığı altındaki


(Gelen Posta Sunucusu) (POP3) ve


(Giden Posta Sunucusu) (SMTP) seçeneklerine mail.alanadiniz.com yazınız.. (örneğin, alan adınız www.oem.com.tr ise buraya mail.oem.com.tr yazıyorsunuz.)


Oturum açma bilgileri altındaki kullanıcı adı bölümüne e-posta adresinizi, Şifre bölümüne E-posta şifrenizi girmeniz gerekmektedir


(Parolayı Anımsa) seçeneğini işaretleyiniz.


(Diğer Ayarlar) bölümüne tıklayarak, aşağıda gözüktüğü gibi (Giden posta sunucusu) kısmında "sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor" seçeneğini seçiniz.
Resimlerde görünen e-mail adresleri ve sunucu adresleri tamamen örnek teşkil etmesi için koyulmuştur. Bu nedenle bu kutulara resimde gösterilen bilgileri değil kendi özel bilgilerinizi giriniz.


4. Advanced (Gelişmiş) sekmesine tıklayın ve Giden Sunucu Portu (SMTP) 25 yerine 587 yazın.5. İleri butonuna tıkladığınızda Microsoft Outlook ' a eposta adresininiz başrıyla kurulduğuna dair bir mesaj görüntülenecektir. son ' u tıklayarak kurulum işlemini bitirebilirsiniz.6. E-posta hesabınız kurulduktan sonra menüden Send/Recieve (Gönder/Al) butonuna tıklayarak e-mail gönderip alabilirsiniz


Microsoft Outlook 2007 Email kurulumu

Size verilen email adresiniz ve şifrenizle Microsoft Outlook 2007 (Office 2007) ayarlarınızı şu şekilde yapabilirsiniz.
Örnek:
Kullanıcı adı: örnek@örnek.com
Şifreniz: ******1. Tools > Accoun Setting(Araçlar>Hesaplar'a girin)2. New (Yeni) butonuna tıklayın.3. Pencerenin altında bulunan "Manually... " kutucuğunu işaretleyip Next (Devam) tuşuna basın.4. Internet E-mail seçeneğini seçin ve Next (Devam) 'ı tıklayın5. Size verilen hesap adı ve şifrelerinizle pencereyi resimdeki gibi doldurun. Ardından More Setting (Diğer Ayarlar) ı tıklayın.
6. Outgoing Server (Giden Sunucu) Sekmesine gelip ilk kutucuğu işaretleyin. ve OK'a basın.


7. Advanced (Gelişmiş) sekmesine tıklayın ve Giden Sunucu Portu (SMTP) 25 yerine 587 yazın.


8. Daha sonra Next (ileri) ve Close (Kapat) tuşlarına basarak kurulumu bitirin..

Microsoft Outlook 2010 Email kurulumu

Microsoft Outlook 2010 Email kurulumu
Microsoft Outlook 2010'ı ilk çalıştırıyorsanız aşağıdaki basamakları izleyin.
Size verilen email adresiniz ve şifrenizle Microsoft Outlook 2010 (Office 2010) ayarlarınızı şu şekilde yapabilirsiniz.
Örnek:
Microsoft Outlook 2010 ı daha önceden çalıştırdıysanız...
Programı açıyoruz menüden "Dosya" "Bilgi"yi seçin ve "Hesap Ekle"ye tıklayın.Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır" ı seçiyoruz."İnternet E-posta" seçili iken ileriye tıklanır.Adınız : Adımızı yazıyoruz.
E-posta Adresi: ( isminiz@alanadiniz.com)
Kullanıcı Adı: ( isminiz@alanadiniz.com)
Parola: Şifremizi buraya yazıyoruz.
Hesap Türü (POP3) "Gelen posta sunucusu” ve “Giden posta sunucusu (SMTP)” bilgileri posta.alanadiniz.com olarak dolduruluyor.
Sonra, “Diğer Ayarlar”a tıklıyoruz.Bu pencerede “Giden Sunucusu” sekmesine gelip, “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor”u seçiyoruz.
Sonra, aynı penceredeki "Gelişmiş" sekmesinde "Giden sunucusu (SMTP)" bölümünü 587 olarak değiştiriniz.
"Teslim" kısmındaki "İletinin bir kopyasını sunucuda bırak" seçeneği aktif ise başındaki çentiği tıklayarak kaldırıyoruz.Tamam a tıkladıktan sonra İsterseniz “Hesap Ayarlarını Sına”ya tıklayarak bir sorun olup olmadığını görebilirsiniz.


Sonra, “ileri”ye tıklıyoruz. Karşımıza çıkan pencerede “Son”a tıklıyoruz.